زبان فارسی

بدون شک سخت‌ترین بخش ادبیات برای بسیاری از دانش‌آموزها بخش چالش برانگیز زبان فارسیه! اما این حرفو از من قبول کنید که ۲۵٪ کم نیست که بخواهید خیلی راحت از خیرش بگذرید!! ما توی این بخش، زبان فارسی رو در ۵ فصل، البته به صورت جامع مرور کردیم! مباحث دیگری هم مثل بازگردانی، نامطابق‌های املایی و غیره بودند، اما در سال‌های اخیر (بعد از سال ۹۰) از بین شش سوال مربوط به زبان فارسی، پنج سوال در رابطه با این پنج مبحث بوده! نکته‌ای که خیلی باید بهش توجه داشته باشید اینه که به تازگی سوالات رو طوری طرح می‌کنن که بعضاً چند مفهوم رو شامل می‌شه! که درست مثل یک زنجیر به هم پیوسته هست؛ پس تا اونجا که ممکنه همه‌ی این مفاهیم رو دوره کنید! مطمئن باشید با مطالعه‌ی دقیق این پنج مبحث، از پسِ درصد قابل قبولی از تست‌هاش بر می‌آیید! این گوی و این میدان!!
پرسش و پاسخ

فصل اول: واج‌ها و قواعد زبان

در این فصل با واج‌ها، نحوه‌ی شمارش اونها در عبارات و انواع قواعد زبانی آشنا می‌شوید. شاید به خاطر سادگی این مبحث باشه که توی یکی دو سال اخیر، مستقیماً تستی از اون طرح نشده! اما یادتون باشه که مفاهیم این فصل به منزله‌ی شیر آغوز برای طفل می‌مونه! از دستش ندین!

فصل دوم: تکواژه‌ها

یک پای ثابت و همیشگی تست‌های زبان فارسی همین مبحث تکواژه هست! شمارش اونها ریزه‌کاری‌های زیادی داره! قبول!! اما از قدیم

فصل سوم: واژه‌ها و بررسی ساختار آن‌ها

طراحان محترم کنکور یک تا دو تست رو به این فصل اختصاص میدن! مبحث مهم و تاثیر گذاریه! تا جایی که امکان داشت سعی کردیم ساختار واژه‌ها رو ساده و قابل لمس و البته کامل ارائه کنیم! امید که چیزی از قلم نیفتاده باشه!

فصل چهارم: گروه و انواع آن

گروه و انواع اون! خواندن این فصل رو به هیچ وجه از دست ندید!! چون به تازگی این مفهوم رو با مباحث دیگه مخلوط می‌کنن و به خورد دانش‌آموزها میدن!! آشنایی با گروه کلید حل خیلی از مشکلاته! باور کنید!

فصل پنجم: جمله و اجزای تشکیل دهنده‌ی آن

به نظر میاد این فصل جذابیت‌های زیادی برای طرح کنندگان سوال داشته باشه! چون دو سه تست زبان فارسی در این چند سال مربوط به این مبحثه! از شما چه پنهان! منم بهش علاقه‌مند شدم! توصیه‌ی من به شما هم این که بهش روی خوش نشون بدین!! ضرر نمی‌کنین!!
تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران