زبان و ادبیات فارسی

درس زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۴ در کنکورهای سراسری و آزاد، بدون اغراق مهمترین درس عمومی به حساب می‌آید. از لحاظ دسته‌بندی این درس شامل پنج بخش آرایه‌های ادبی، قرابت و تناسب معنایی، زبان فارسی، املا و تاریخ ادبیات می‌باشد.
پرسش و پاسخ

تناسب مفهومی و قرابت معنایی

نزدیک به ۹ سوال می‌شه که در ادبیات کنکور از این مبحث تست طرح می‌شه! کاملاً واضحه که نمی‌شه به سادگی از کنار اون گذشت!! قدم اول در پاسخگویی به تست‌های قرابت، درست خوانی بیت‌ها و عباراته! چه بسا با یک نقطه محرم، مجرم بشه!! قدم بعدی پیدا کردن مفهوم و منظور اصلی شاعر در عبارته! خب برای اینکار چه باید کرد؟ کار درست در این بخش اینه که تمامی مفاهیم رایجی که در کتاب درسی اومده رو یاد بگیرید؛ چون طراحان کنکور سراسری تنها از همین مفاهیم در کنکور سوال طرح می‌کنن! اصلا نگران نباشید! در این فصل تمامی مفاهیم رایجی که در کتاب‌های درسی ۳ سال دبیرستان و کنکور سراسری مطرح می‌شه رو برای شما طبقه‌بندی کردیم. نصیحت دوستانه من به شما اینه که هر روز یکی از این درس‌هارو روزنامه‌وار بخونید و به ازای هر ۳ درس که جلو رفتید از ابتدا درس‌ها رو مرور کنید. منتظر چی هستید؟ بیایید مفاهیم رو در کنار هم مرور کنیم!

آرایه‌های ادبی

از این مبحث در کنکور سراسری بین ۳ الی ۴ سوال طرح می‌شه. در سال‌های اخیر طوری تست‌ها رو طرح می‌کنن که معمولاً بیشتر آرایه‌های ادبی رو شامل می‌شه! اما آرایه‌های «تشبیه، استعاره، ایهام، جناس، متناقض‌نما و تشخیص» بیشتر مورد توجه عزیزان طراح قرار می‌گیره!!
قیمت: 48000 38,400 تومان
تخفیف
9,600 تومان
قیمت فیلم آموزشی این بخش و تمامی زیر بخش های آن برای شما: 38,400 تومان

زبان فارسی

بدون شک سخت‌ترین بخش ادبیات برای بسیاری از دانش‌آموزها بخش چالش برانگیز زبان فارسیه! اما این حرفو از من قبول کنید که ۲۵٪ کم نیست که بخواهید خیلی راحت از خیرش بگذرید!! ما توی این بخش، زبان فارسی رو در ۵ فصل، البته به صورت جامع مرور کردیم! مباحث دیگری هم مثل بازگردانی، نامطابق‌های املایی و غیره بودند، اما در سال‌های اخیر (بعد از سال ۹۰) از بین شش سوال مربوط به زبان فارسی، پنج سوال در رابطه با این پنج مبحث بوده! نکته‌ای که خیلی باید بهش توجه داشته باشید اینه که به تازگی سوالات رو طوری طرح می‌کنن که بعضاً چند مفهوم رو شامل می‌شه! که درست مثل یک زنجیر به هم پیوسته هست؛ پس تا اونجا که ممکنه همه‌ی این مفاهیم رو دوره کنید! مطمئن باشید با مطالعه‌ی دقیق این پنج مبحث، از پسِ درصد قابل قبولی از تست‌هاش بر می‌آیید! این گوی و این میدان!!

املا

تاریخ ادبیات

تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران