زیست شناسی سال دوم دبیرستان

فصل‌های ۱، ۲ و ۳ در مورد زیست سلولی مولکولیه که به همه بخش‌های دیگه زیست مرتبطه. فصل‌های ۴ تا ۸ درمورد زیست جانوریه که از این بین، فصل‌های ۴ و ۶ و ۸ بیشتر از فصل‌های دیگه مورد توجه طراحان کنکور هست. زیست دوم حدوداً ۱۲ تا ۱۵ تست در کنکور داره!
پرسش و پاسخ

فصل اول: مولکول‌های زیستی

همونطور که از اسم فصل معلومه در این بخش با مولکول‌هایی آشنا می‌شیم که بدن جانداران را تشکیل میدن. خیلی وقته که از این بخش به طور مستقیم در کنکور سراسری سوال نمیاد، اما این فصل به نوعی با تمام فصول دیگه زیست قابل ترکیب هستش.

فصل دوم: سفرى به درون سلول

همه‌ی جانداران از سلول تشکیل شده‌اند. در این فصل با ساختار و اندامک‌های درون سلول آشنا می‌شیم. این فصل به نوعی با بیشتر فصول دیگه مرتبطه پس قبل از فصول دیگه مطالعه‌اش کنید. به طور مستقیم بین ۱ تا ۳ تست از این قسمت در کنکور سوال داریم.

فصل سوم: سفری در دنیای جانداران

در فصل قبل در مورد ساختار یک سلول صحبت کردیم. در این فصل می‌بینیم که چگونه از کنار هم قرار گرفتن سلول‌های مشابه و تخصصی شدن کار آنها بافت‌ها تشکیل می‌شوند. در کتاب درسی جدید قسمت اول این بخش در مورد رده بندی جانداران توضیحاتی داده.

فصل چهارم: گوارش

یکی از مهم‌ترین فصل‌های زیست دوم، پیش روی شماست. اگه دوست دارید بدونید غذایی که می‌خورید چه بلاهایی سرش میاد تا بدنتون بتونه مواد مورد نیازش رو جذب کنه این فصل رو بخونید. سهم این بخش در کنکور سه تسته.

فصل پنجم: تبادل گازها

در این فصل در مورد چگونگی دستگاه تنفسی انسان و برخی از جانداران صحبت می‌کنیم؛ اینکه گاز های تنفسی چطور توسط دستگاه گردش خون انتقال پیدا می‌کنه تا به سلول‌ها برسه. سهم این فصل در کنکور سراسری دو تست است.

فصل ششم: گردش مواد در جانداران

می‌شه این فصل رو مهم‌ترین فصل زیست در میان فصول زیست سال دوم دونست. از کنکور سال ۸۶ تا کنون همیشه شاهد۳ تا ۵ تست از این فصل در آزمون‌ها بوده‌ایم.

فصل هفتم: تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید

در این فصل در مورد دستگاهی صحبت می‌کنیم که مواد زاید ما رو دفع میکنه و خون رو تصفیه میکنه! دستگاه دفع ادرار! البته در بعضی مواقع هم ما رو به دردسر می‌اندازه! سهم این بخش در کنکور یک تست است.

فصل هشتم: حرکت

حرکت در جانداران مختلف، ساختار ماهیچه‌ها و میون، استخوان‌ها و انواع آن مباحثی هستند که در این فصل بررسی میشن. سهم این بخش در کنکور معمولا سه تست است. پس این فصل رو جدی بگیرید!
تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران