زيست شناسی

زندگی زیباست! از اتم تا سلول، از ژن تا پروتئین، از جمعیت تا اکوسیستم؛ زیست‌شناسی مطالعه سیستم‌های جذاب و پیچیده‌​ای است که زندگی را برایمان امکان‌پذیر کرده است. با یادگیری زیست‌شناسی، نگاهی تازه به دنیای زنده خواهیم داشت. بعد از مطالعه زیست‌شناسی خواهید فهمید، هیچ چیز در دنیای شگرفت زیست ساده نیست؛ حتی آب خوردن که از دید همه امر ساده‌ایست، با چه نظم و شگفتی‌​ای انجام می‌شود. از همه​‌ی این‌ها گذشته زيست در رشته‌ی تجربی درسی سرنوشت‌ساز است. اهمیت آن را از چند جهت برایتان روشن می‌کنم. اولا که زیست درسی اختصاصی است و نسبت به دروس عمومی که ضریب یک دارند، سه برابر اهمیت بیشتری دارد، ثانیا خود زیست در میان دروس اختصاصی دارای ضریب ۴ است یعنی مجموعا زیست دارای ضر یب ۱۲ است. ثالثا درس زیست‌شناسی در چند سال اخیر دارای سوالاتی بس دشوار و طولانی، ترکیبی و مفهومی شده است تا حدی که در کنکور ۹۲ تنها ۱۵ نفر و در سال ۹۳ تنها ۶۴ نفر در کشور موفق به کسب درصد بالای ۹۰ شده‌اند. حدود ۳۰۰ نفر درصد بالای ۸۰ در کشور داشتیم. پس اگه زیست رو بالا بزنین ترازتون خفن!!!! بالا میره! و این برابرست با قبولی در پزشکی، دندان‌پزشکی و دارو سازی! پس زیست رو جدی بگیرید!
پرسش و پاسخ

زیست شناسی سال دوم دبیرستان

فصل‌های ۱، ۲ و ۳ در مورد زیست سلولی مولکولیه که به همه بخش‌های دیگه زیست مرتبطه. فصل‌های ۴ تا ۸ درمورد زیست جانوریه که از این بین، فصل‌های ۴ و ۶ و ۸ بیشتر از فصل‌های دیگه مورد توجه طراحان کنکور هست. زیست دوم حدوداً ۱۲ تا ۱۵ تست در کنکور داره!

زیست شناسی سال سوم دبیرستان

فصول ۱ تا ۴ و فصل ۱۱ زیست سوم مربوط به زیست انسانی می‌شه و برخلاف تصور همه که فصل‌هایی آسون و حفظ کردنیه دقیقا تست‌های مفهومی ازش مطرح می‌شه. ۵ تا ۸ هم که ژنتیک هست. فصل‌های ۹ و ۱۰ مهمترین بخش‌های زیست گیاهی محسوب می‌شوند.

زیست شناسی سال چهارم دبیرستان (پیش دانشگاهی)

از کتاب زیست پیش دانشگاهی حدود ۱۸ تا از ۵۰ تست کنکور سراسری سوال میاد.فصول ۱ و ۲ و ۵ و ۸ فصول شدیدا مفهومی‌ای هستن. فصول ۹ و ۱۰ و ۱۱ حفظی هستن ولی خیلی مورد توجه طراحان. فصول ۳ و ۴ و ۶ و ۷ مفاهیم ساده‌ای دارند و نسبت به فصول قبلی اهمیت کمتری دارند.

زیست گیاهی

همونطور که همگیتون میدونید بخشی از مباحث مربوط به گیاهان در کتاب درسی زیست شناسی شما در کتاب سال دوم دبیرستان و بخشی دیگر در فصل ۹ و ۱۰ زیست سوم دبیرستان قرار دارد. اما از انجایی که تمامی مباحث گیاهی با یکدیگر مرتبط است ما همه‌ ی مباحث گیاهی رو در قالب ۵ فصل کنار هم آوردیم تا خواندن و درک نکات مرتبط برای شما عزیزان ساده تر گردد. مباحث گیاهی بخشی هست که همیشه مورد توجه طراحان کنکور بوده است. 6 تست در کنکور ۹۵ فقط به طور مستقیم از این بخش مطرح شده است.

ژنتیک

این قسمت شامل درس های ۵ تا ۸ زیست شناسی سال سوم است. این ۴ فصل ساختار DNA مباحث تقسیم سلولی(میتوز و میوز) و ژنتیک مندلی را بررسی می‌کند. علاوه بر اینکه از هرکدام از این فصل ها سوال مستقیم در کنکور داریم بسیاری از سوالات ترکیبی مربوط به فصل های دیگر تا حدودی به این ۴ فصل آلوده هستند؛مخصوصا فصل‌های ۶و ۷.با مشاهده فیلم‌ های آموزشی ، جزوه و حل تست این بخش توانایی پاسخگویی به تمامی سوالات این بخش را خواهید داشت.
تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران