زیست گیاهی

همونطور که همگیتون میدونید بخشی از مباحث مربوط به گیاهان در کتاب درسی زیست شناسی شما در کتاب سال دوم دبیرستان و بخشی دیگر در فصل ۹ و ۱۰ زیست سوم دبیرستان قرار دارد. اما از انجایی که تمامی مباحث گیاهی با یکدیگر مرتبط است ما همه‌ ی مباحث گیاهی رو در قالب ۵ فصل کنار هم آوردیم تا خواندن و درک نکات مرتبط برای شما عزیزان ساده تر گردد. مباحث گیاهی بخشی هست که همیشه مورد توجه طراحان کنکور بوده است. 6 تست در کنکور ۹۵ فقط به طور مستقیم از این بخش مطرح شده است.
پرسش و پاسخ

سلول و بافت گیاهی (فصل ۲ و ۳ سال دوم دبیرستان)

در این بخش مباحث بخش گیاهی فصل ۲ و ۳ سال دوم دبیرستان که مربوط به ساختار سلول‌های گیاهی و انواع بافت‌های گیاهی است بررسی می‌کنیم.

انتقال مواد در گیاهان (فصل ۶ سال دوم دبیرستان)

این بخش به چگونگی انتقال مواد (شیره خام و پرورده) در گیاه می‌پردازد. این قسمت، بخش گیاهی فصل ۶ سال دوم دبیرستان را پوشش می‌دهد.

دفع مواد زاید و حرکت در گیاهان (فصل ۷ و ۸ سال دوم دبیرستان)

در این قسمت به بررسی راه‌های مختلف دفع مواد زاید در گیاهان و همینطور به انواع حرکت‌هایی که در گیاهان وجود دارد می‌پردازیم. بخش حرکت‌های مختلف در گیاهان همواره مورد توجه طراحان کنکور بوده و معمولا با بازی کلمات، سعی در گیج کردن شما دارند؛ اما با روش خاص نقشه ذهنی زیست‌شناسی آکادمی کنکور با دو یا سه بار مرور، همه چی تو ذهنتون حک می‌شه!

تولید مثل در گیاهان (فصل ۹ زیست‌شناسی سال سوم دبیرستان)

مهم‌ترین و سنگین‌ترین بخش زیست شناسی گیاهی پیش روی شماست. در این قسمت با انواع گیاهان (خزه‌گیان، نهان‌زادان آوندی، بازدانگان و نهاندانگان) چرخه زندگی هر کدام، ویژگی‌های خاص هر کدام از این گیاهان، مقایسه آن‌ها و روش پاسخ گویی به سوالات کنکور سراسری اخیر در این فصل خواهیم پرداخت. معمولا ۲ سوال از این بخش در کنکور سراسری داریم. سوالات این بخش معمولاً با قیدهای هر و همه شروع می‌شود و طراح کنکور از شما انتظار دارد بر اساس یک ویژگی خاص در صورت سوال انواع گیاهان را در ذهن خود بررسی کنید. تنها روش پاسخ گویی به سوالات این بخش علاوه بر فهم عمقی تمامی مباحث، روش نقشه ذهنی آکادمی کنکور و مرور فراوان آن است.

رشد و نمو در گیاهان (فصل ۱۰ زیست‌شناسی سال سوم دبیرستان)

قسمت اول این فصل به چگونگی جوانه زنی دانه، رشد نخستین و سپس رشد پسین می‌پردازد. بخش دوم این فصل به چگونگی تنظیم رشد و نمو گیاهان توسط هورمون‌های گیاهی و عوامل محیطی می‌پردازد. از اینکه از بخش هورمون‌های گیاهی در کنکور سراسری شما سوال مطرح شود خیالتان راحت باشد. حواستان باشد که باید ویژگی‌های هر هورمون و تاثیر آن بر گیاهان را بدانید؛ در این بخش هم مثل جاهای دیگر زیست، روش نقشه ذهنی آکادمی کنکور نجات بخش شما خواهد بود.
تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران