پزشکی

پزشکی ترکیبی از علم و عمل برای تشخیص، درمان، و پیشگیری از بیماری است. تقریبا اکثریت کسانی که در رشته تجربی درس می‌خوانند هدفی جز قبولی در این رشته را ندارند ولی متاسفانه اقلیتی اندک موفق به قبولی و ادامه تحصیل در این رشته می شوند در این بخش با مراحل ادامه تحصیل در این رشته، بازار کار و درآمد در آن صحبت خواهیم کرد.

دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که به مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها، اختلالات حفره دهان و دندان ها مربوط می شود. تقریبا میزان تقاضای داوطلبین کنکور سراسری در این رشته همانند رشته پزشکی است. از این لحاظ که دوره ی آموزش آن کوتاه تر از پزشکی بوده و درآمد آن بدون گذراندن دوره تخصص نیز بالاست مورد توجه بسیاری از داوطلبین کنکور قرار گرفته است. در این قسمت به بررسی طول دوره، شرایط، میزان درآمد و ... این رشته می پردازیم.

داروسازی

داروسازی دانش و تکنیک های آماده سازی و ترکیب دارو است. این حرفه که علوم سلامت را با علوم شیمیایی پیوند می‌دهد هدفی ندارد جز حصول اطمینان از استفاده ایمن و موثر دارو. بعد از رشته های دندان پزشکی و پزشکی این رشته مورد علاقه داوطلبین کنکور سراسری است. در ادامه با ویژگی های این رشته بیشتر آشناتون می‌کنیم.
تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران