فصل چهارم: گوارش

یکی از مهم‌ترین فصل‌های زیست دوم، پیش روی شماست. اگه دوست دارید بدونید غذایی که می‌خورید چه بلاهایی سرش میاد تا بدنتون بتونه مواد مورد نیازش رو جذب کنه این فصل رو بخونید. سهم این بخش در کنکور سه تسته.
پرسش و پاسخ

گوارش و مراحل آن

گوارش در وال

گوارش در هیدر

هیدر یک کیسه تن است. بدنش از دو لایه سلولی تشکیل شده و ماده‌ای ژله‌ای به نام مزوگلا فضای بین اين دو لایه را پر کرده است. برای اینکه با تمام ویژگی‌های این جانور که در سه کتاب درسی دبیرستان ذکر شده آشنا بشید. اين بخش را ببینید.

گوارش در ملخ

در این بخش به چگونگی گوارش در ملخ پرداخته شده و همچنین ویژگی‌ها و نکات مختلفی که از ملخ در سه کتاب درسی دبیرستان وجود دارد جمع آوری شده است تا همه را یکجا ببینید.

گوارش در گنجشک

ابتدا با چگونگی مراحل گوارش در گنجشک آشنا خواهید شد و سپس با تمام ویژگی‌های جمع‌آوری شده گنجشک از سه کتاب درسی آشنا می‌شوید. برخی از این نکات استنباطی هستند.

گوارش در کرم خاکی

لایه‌های لوله‌های گوارشی در انسان

لوله گوارشی در انسان از دهان آغاز و تا مخرج خاتمه می‌باید. بافتی که در طول این لوله گوارش وجود دارد یکسان است و به ترتیب از داخل به خارج دارای بافت لایه مخاطی، لایه زیر مخاطی، لایه ماهیچه حلقوی، ماهیچه طولی و در نهایت لایه پرده صفاق یا روده‌بند است. ابن بخش آسونه فقط کافیه که ترتیب لایه‌ها و کار هر لایه رو بدونید.

مراحل گوارش در انسان

با گذاشتن غذا در دهان این غذا سفر دور و درازی را طی می‌کند تا بدن ما آنچه را که نیاز دارد از آن بگیرد و آنچه را که ندارد از بدن خارج کند. با ما همرا باشید تا این سفر را با یکدیگر بررسی کنیم. از نگاه کنکور این بخش مهم‌ترین بخش فصل ۴ است که در بسیاری از کنکورهای سراسری از این بخش سوال داشته‌ایم. هر بخش از لوله گوارش انسان دارای حرکات و ترشحاتی است که به حرکت و تجزیه مواد غذایی درون آن کمک می‌کند به همین دلیل ما در هر قسمت از لوله گوارش حرکات و ترشحات آن قسمت و دیگر نکات کنکوری مربوط به آن را ذکر کرده‌ایم.

گوارش در نشخوارکنندگان

تعداد تست:
سطح شما در این بخش:
زیرمباحث:
تعداد فیلم آموزشی:
تعداد دفعات مرور
تاریخ مرور تعدات تست زده شده فواصل مرور میانگین پاسخگویی دیگر کاربران