مشاوره تخصصي آکادمي کنکور

 

 آکادمي کنکور - مشاوره کنکور حرفه اي

 

سلام دانش آموز عزيز!

متاسفانه در بازار داغ کنکور و به خصوص مشاوره کنکور افرادي وجود دارند که فرصت را غنيمت شمرده و از آب گل آلود ماهي مي گيرند. بسياري ازين افراد به ظاهر مشاور، بدون هيچگونه سواد علمي و تجربي به  مشاوره نادرست و غير اصولي و غير منطقي پرداخته و  زمان و انرژي دانش آموزان را از بين مي برند بدون اينکه دانش آموز را حتي يک قدم به هدف خود نزديک کنند. بسيار از اين مشاور ها يک برنامه از پيش نوشته شده را به 100 ها دانش آموز مي دهند، حال آن که هر دانش آموز با توجه به شرايط مختلف اعم از پايه درسي، پيشينه آموزشي،ميزان ساعات مطالعه، شرايط روحي و عادات رفتاري نياز به برنامه اي منحصر به خود دارد که اين امر تنها با مشاوره خصوصي  با افراد با تجربه امکان پذير است و جالب تر از آن اين است که بسياري از مشاوران معروف و صاحب نام نيز در اين حوزه به جاي بالا بردن کيفيت مشاوره و گذاشتن زمان کافي براي هر دانش آموز، تنها به دنبال افزايش تعداد دانش آموزان خود بوده تا جايي که بسياري از دانش آموزان سال قبل خود را به عنوان مشاوران خود انتخاب کرده و با سپردن کار خود به تعدادي افراد بي تجربه ،عملا تنها کاري که انجام مي دهند استفاده از برند خودشان است.

پس يک مشاور خوب بايد داراي 3 ويژگي اساسي باشد :

ويژگي هاي يک مشاور خوب
اول آنکه توانايي علمي لازم را داشته و بر تمامي دروس رشته مورد نظر احاطه داشته باشد براي مثال کسي که زيست شناسي نمي داند چطور مي تواند به يک دانش آموز نحوه مطالعه دقيق اين درس را بدهد حال آن که اين درس سخت ترين و مهم ترين درس رشته تجربي در سال هاي اخير بوده است.
دوم آنکه فرد مشاور بايد مطالعات زيادي در مورد مکانيسم ورواشناسي يادگيري داشته باشد. اينکه يک مشاور تنها بگويد صفحه فلان تا فلان را بخوان و هيچ سيستم و منطقي را درباره نحوه به خاطر سپاري و مرور به دانش آموز نگويد و دانش آموز با صرف انرژي فراوان نتواند مطالب را به خوبي ياد بگيرد باعث از دست رفتن اعتماد به نفس دانش آموز مي شود.در اين حالت دانش آموز احساس ميکند در مقابل ديگران ضعف دارد درصورتيکه ايراد اصلي ايشان ندانستن نحوه صحيح مطالعه و مرور است.
سومين ويژگي مشاور اين است که براي دانش آموز زمان بگذارد. مشاور نه تنها با پيگيري خود مشکلات مطالعاتي و برنامه دانش آموز را اصلاح مي نمايد بلکه با اين پيگيري عادات درست مطالعه و استفاده درست از زمان را در دانش آموز نهادينه ميکند به طوريکه ديگر دانش آموز بعد از چند هفته به مطالعه با ساعات طولاني عادت مي کند و زمان هاي سوخته خود را کاهش مي دهد. پس هرگز پيش مشاوري که براي شما زمان کافي نمي گذارد و براي پيشرفت شما اهميتي قايل نيست نرويد! حتي اگر معروف باشد!

به همين خاطر آکادمي کنکور تصميم دارد تا با مشاوره کاملا اصولي، علمي و واقع بينانه به تعدادي محدود از دانش آموزان مشاوره دهد ، اين مشاوره به صورت منظم در 5 گام انجام مي شود که شامل موارد زير است :

مرحلهپله اول : مشاوره اولیه و دریافت اطلاعات

در این مرحله اطلاعاتی که برای مشاوره و برنامه ریزی مختص شما نیاز داریم را دریافت می کنیم این اطلاعات شامل :

.1معدل و نمرات هماهنگ کشوری

.2درصد و نمره تراز در صورتیکه در آزمون آزمایشی شرکت می کنید.

.3بررسی میزان زمان در دسترس شما تا کنکور و زمانی که در طول روز دارید.


مرحلهپله دوم : برنامه ریزی اولیه

در این مرحله هدف شما را با سطح علمی شما و زمانی که در اختیار دارید بررسی می کنیم و نزدیک ترین راه را برای رسیدن شما به هدف بررسی می کنیم.

سپس برای هر درس برنامه ریزی بلندمدتی تهیه می شود  این برنامه با توجه به نوع آزمون آزمایشی ، سطح شما در هر درس و هدف شما و منبع مطالعاتی شما خواهد بود.


مرحلهپله سوم : اجرای برنامه: مهم ترین مرحله! این موارد در این مرحله انجام میگیرد!

1. برنامه هفتگی و روزانه ای با توجه به برنامه بلند مدت توسط ما تهیه و به شما داده می شود.

2. مطالعه هر درس را به صورت دقیق و با جزییات  به شما می گوییم.مثلا برای درس زیست هر فصل باید به چه شکلی خوانده شود، مرور شود و سوالات چهار گزینه ای حل شود.

2.مطالعاتی که هر روز انجام می دهید باید در پایان هر روز صادقانه به ما گزارش دهید. مثلا از شما میخواهیم از تستهای که حل کرده اید عکس گرفته و با تلگرام برای ما ارسال کنید. از زمانیکه مسئولیت مشاوره به ما سپرده شود شما زیر ذره بین ما قرار خواهید گرفت!

3.در پایان هفته طی تماس تلفنی 40 دقیقه ای که ما با شما بر قرار می کنیم میزان پیشرفت شما و نحوه اجرای صحیح برنامه را بررسی می کنیم.


مرحلهپله چهارم : بهبود وضعیت

ما اعتقاد داریم موفقیت نهایی در کنکور حاصل موفقیت های شما در هزاران گام کوچکی هست که شما در مسیرتان طی می کنید، همچنین معتقدیم دروس مورد مطالعه شما می بایستی بسیار بیشتر از آنچیزی که آزمون های آزمایشی در نظر گرفته اند مرور شود!

برای این کار از روش بازگشتی آکادمی کنکور استفاده می کنیم.

به طوری که زمان شما را به 3 بخش تقسیم  می کنیم:

70 % زمان مباحث آزمون آینده

20 % زمان مباحث گذشته که مشکل دارید

10 % زمان مباحث گذشته که تسلط دارید


مرحلهپله پنجم : هدف

در انتهای هر ماه بررسی می کنیم که تا چه میزان به هدف نهایی شما و رتبه ای که انتظارش را خواهید داشت نزدیک شده اید و چقدر از مسیرتان باقی مانده.با توجه به این مسئله شما باید کیفیت و سرعت مطالعه خود را تغییر دهید.

دقت داشته باشید اهداف شما تغییر نمی کنند ولی برنامه شما ممکن است متناسب با وضعیت شما تغییر کند!

برای مشاوره اولیه ابتدا از طریق یکی از راههای زیر با ما تماس حاصل کرده و سوالات خود را بپرسید:

تلگرام - پیامک : 09359309066 علیرضا سیاحی

اینستاگرام

سایت : از فهرست سایت به بخش مشاوره آنلاین بروید. KonkoorAcademy.com

ایمیل: konkooracademy2015@gmail.com

به این مطلب امتیاز دهید:
لطفا برای امتیاز دادن به این مطلب وارد شوید.
تعداد افراد امتیاز دهنده: 3 | امتیاز: 5 از 5
سلام . خسته نباشید .میخواستم بدونم برای شروع کردن درس های کنکور چه کار هایی باد انجام داد
سلام دوست عزیز. سوالاتون خیلی کلیه. اما سعی میکنم کلیات رو بگم. هر کنکوری که تصمیم جدی برای موفقیت در کنکور داره باید ۴ کار اساسی رو انجام بده. اولینش هدفه ! شما باید هدف مشخصی و واضحی داشته باشید هدف یعنی رشته و دانشگاهی که قصد قبول شدن در اون رو دارید. تا زمانیکه هدفی نباشه انگیزه کافی برای درس خوندن نخواهید داشت. بعد از تعیین هدف، شما باید برای هر درس منابع مورد نیازتون رو داشته باشید البته این بستگی به میزان پایه درسی شما داره پس منابع و کتاب ها باید مطابق با پیشینه ونمرات شما باشه. بعد از تعیین منابع باید یک برنامه دقیق و تقریبا روتین برای اجرای برنامتون داشته باشید بعد از ایجاد برنامه روتین نوبت به اجرای اونه که بیشتر بچه ها در این قسمت مشکل دارن چون بیشتر داوطلبین به خوندن زیاد عادت ندارن که برای این کار راه حل هایی وجود داره. علاوه بر موارد ذکر شده شما باید در یک آزمون آزمایشی هم شرکت کنید که هم مهارت آزمون دادن رو در خودتون تقویت کنید و هم بدونید نسبت به باقی داوطلبین در چه وضعیتی قرار دارید.و مهم تر از همه اینا شما باید صبر داشته باشید موفقیت های بزرگ نیاز به صبر بیشتری داره. شاد و پیروز باشید دوست عزیز.
سلام و خسته نباشید برای شیمی و ریاضی چه زمانی برای خوندن خوبه و اینکه هر کدام چند ساعت زمان بزاریم؟